Přehled technologií

Při výrobě lyží využíváme těch nejmodernějších dostupných technologií. Zároveň používáme materiály a výrobní postupy, které jsou výsledkem našeho vlastního mnohaletého výzkumu a ověřování v praxi. Originalita každého modelu SPORTEN spočívá v promyšlené konstrukci opírající se o specifické vlastnosti jednotlivých prvků.

TITANAL - Speciální materiál osvědčený při výrobě lyží výrazně působí na torzní tuhost lyže. Používá se jako varianta v kombinaci nebo místo určitého typu laminátu.

WOODCORE - Dřevěné jádro, které se skládá z mnoha spojených lamel výběrového dřeva pro zajištění stability jádra. U běžeckých lyží navíc se vzduchovými kanálky pro odlehčení.

ULTRALIGHT WOODCORE - Jádro z exotického ultralehkého dřeva použité hlavně k dosažení nízké hmotnosti a zároveň ke zlepšení přenosu sil při odrazu a skluzu.

POLYFLY - Speciální PU kompozit plní funkci jádra a tlumí vibrace.

HONEYCOMB - Materiál podobný včelí plástvi užívaný u závodních běžek pro snížení váhy na nejnižší možnou hodnotu.

BASALT - Speciální stuha z čedičových vláken má především lepší tlumící účinky než skelné vlákno.

3D SHAPE - Profilované tvarování těla lyže. Podílí se na celkové torzní tuhosti sjezdových lyží a na zlepšení vlastností lyží sjezdových a běžeckých.

CARBON HIGH. TECH COMPOSITE - V konstrukci je použit karbon pro dosažení nižší hmotnosti zároveň se zvýšením reakčních schopností lyže či snowboardu.

NATURAL WOOD TOP SHEET - Dřevěná dýha se používá místo horní folie hlavně kvůli dosažení exkluzivního estetického efektu.

 

Strukturovaná vrchní fólie - Vrchní fólie plní estetickou funkci a zvyšuje svou strukturou odolnost proti poškrábání.

FULL SIDEWALL - Klasický styl otevřené bočnice.

PROTECTED SIDEWALL - Větší odolnost vůči praskání svrchní vrstvy.

NIS Podložka - Vhodná pro montáž bez použití šroubů (možné lepení).

NIVYLEN - Výrazně tvrdší, lehčí, pevnější, rozměrově stabilnější a mnohem odolnější vůči mechanickému tlaku a náporům prostředí než polyetylen.

Ocelové hrany - Ocelové hrany na back country lyžích výrazně usnadňují ovládání na zmrzlém povrchu, zejména při sjezdech. Vhodné zejména pro lyžování mimo upravené tratě. Navíc výrazně prodlužují celkovou životnost lyže.

DOUBLE RADIUS - Nová technologie dvou rozdílných rádiů pro velmi univerzální lyže. Menší rádius v přední části pro snazší přechod z dlouhého do krátkého oblouku. Větší rádius zajišťuje rychlejší vyjíždění z oblouku a perfektní držení v delších obloucích.

ROCKER - Lehce nadzvednutá přední a/nebo zadní část lyže pro lepší průjezd hlubokým sněhem, což ocení lyžař preferující jízdu volným terénem. Navíc usnadňují nájezd do oblouku, čímž celkově zlepší a zpříjemní ovládání lyží na sjezdovce.

DURABLE VERSION - Odolná lyže s dlouhou životností.

RS SERIES - Model nejvyšší řady značky SPORTEN.

SELECTION SERIES - Model prémiové řady značky SPORTEN.

Poraďte se s našimi odborníky

+420 702 198 361 prodejna@kaestle.cz